Stiga Estate 3084 H výměna oleje

Výměna oleje v zahradním traktoru je důležitým úkolem, který by měl být prováděn pravidelně podle doporučení výrobce. Zde je postup, jak provést výměnu oleje ve svém zahradním traktoru Stiga Estate 3084 H:

  1. Připravte si potřebné nástroje a materiály: nový olej, nádobu na odběr starého oleje, nálevku.

  2. Zahradní traktor vypněte a nechte jej vychladnout, aby nedošlo k popálení.

  3. Pod traktor umístěte nádobu na odběr starého oleje tak, aby zachytila veškerý odběr.

  4. Na pravé straně motoru je vypouštěcí hadice se žlutým koncem, který je zaháknutý pod krytem motoru. Žlutou koncovku vysuňtě do spodu a odšroubujte špunt, abyste uvolnili starý olej. Ujistěte se, že jste připraveni na odtok oleje.

  5. Nechte starý olej úplně vyteci. Po úplném vytečení můžete opatrně zavřít olejový špunt.

  6. Náplňový otvor pro olej je umístěn na pravé straně motoru označen žlutou barvou. Otevřete jej a pomalu nalijte nový olej do motoru. Ujistěte se, že používáte správný typ (10W30) a množství oleje cca 1,2 l, které doporučuje výrobce.

  7. Při plnění oleje sledujte ukazatel hladiny oleje. Je umístěn na tyči, kterou zasunete do náplňového otvoru. Ujistěte se, že olejová hladina dosahuje správné úrovně (MAX).

  8. Po dokončení výměny oleje a zkontrolování hladiny oleje můžete zapnout traktor a nechat jej běžet několik minut, aby se olej rovnoměrně rozložil v motoru.

Proč olej 10W30?

Příkladná ukázka rozdílu oleje mezi 10W30 a 10W40:

Čím nižší číslo je před označením ,,W", tím snáze bude olej proudit. (5W30 je převážně zimní olej v rozmezí teplot -30 až 30 stupňů tzn. při studenemé startu bude dříve mazat, ale po zahřátí bude řidší). Takže olej s označením 10W-30 bude za běžných provozních teplot proudit lépe než olej s označením 10W-40.

Stiga Estate 3084 H

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.