Nejprodávanější křovinořez

Jak vybrat nejlepší křovinořez

Vlastníte-li zahradu, menší louku nebo chatu ke je svah a potřebujete pomoci s její údržbou, tak to jste správně. Poradíme vám s výběrem křovinořezu (vyžínače) pro vaši potřebu.

Před výběrem se zaměřte na nejdůležitější paramentry:

Typ - můžete si vybrat ze dvou variant a to z klasických křovinořezů a vyžínačů.

Křovinořez - jedná se o mohutnější a výkonější zařízení určené pro sečení větších ploch a každodení použití u kterého se může použít např. i trojzubý nůž. Přenos pohonu je pomocí hřídele.

Vyžínač - jedná se o menší, lehčí zažízení určené pouze pro úpravu detailů při sečení např. okrajů trávníků, které je opatřené strunovou hlavou. Přenos pohonu je pomocí bowdenu.

Pohon - máte na výběr ze tří druhů. Akumulátorové (bateriové) používají se většinou na menší plochy a na úpravu okraje trávníku (výhodou je, že nemusíte táhat po zahradě přívodový kabel). Elektrické dnes méně proužívané lehké zařízení, které je určené na úpravu okraje trávníku (nevýhodou je omezující pohyb po zahradě s přívodovým kabelem). Benzínové vhodné na větší plochy a náročný porost s terénem, mají velký výkon. U benzínových křovinořezů máte možnost na výběr mezi dvoutaktním a čtyřtakním motorem.

Výkonu benzínových motorů se pohybuje v rozmezí 0,7kW – 2kW, které jsou vhodné pro menší až standardně velké plochy (porosty) a nebo nad 2kW, které jsou vhodné pro náročné terény a porosty. Jedná se už o křovinořezy pro profesionály.

Druh rukojeti - zde vybíráte mezi madlem (používané u menších vyžínačů) a řídítky používané u křivonořezů, které mají možnost lepšího nastavení.

Hmotnost - v tomto případě platí nejčastější pravidlo čím těžší tím výkonější a kvalitnější. Standatrní hmotnost je kolem 5,6 kg. Do 9,4 kg jsou už výkonné a profesionální křovinořezy se kterými se na vaší menší zahradě unavíte.

Příslušenství - vybírat můžete mezi příslušenství přímo ke křovinořezu. (struny, trojzubé nože atd.) nebo ochranými pomůckami (ochranný štít, sluchátka atd.).

Cena zde je patrné také jednoduché pravidlo, čím dražší, tím výkonnější a kvalitnější stroj. Cenová relace je od cca 7 000,- kde jsou zařazeny vyžínače a menší křovinořezy kolem 14 000,- už jsou výkonější křovinořezy až do 25 000,- jsou profesionální a výkonné křovinořezy.

 

V našem testu benzinových křovinořezů jsme pro vás na základě důkladného posouzení vybrali vítěze a několik dalších atraktivních kousků, které nás oslovily poměrem mezi cenou, výkonem, hmotností a celkovým provedením či jednoduchým ovládáním. V případě, že hledáte rady týkající se výběru tohoto zahradního nářadí, kontaktuj te nás a my Vám s výběrem pomůžeme. 

Tabulka nejprodávanějších křovinořezů

Nabízíme vám přehled nejprodávanějších křovinořezů za 12 let.

TOP Název - model Hmotnost Výkon

1. místo

nejprodávanější křovinořez ECHO SRM-2621ES

ECHO SRM-2621ES 5,6 kg 1,30 kW
2. místo křovinořez 2 místo STIGA BC 435 HD - čtyřtaktní 7,7 kg 1,47 kW
3. místo 3-benzinovy-krovinorez ECHO SRM-222ES 4,9 kg 0,70 kW
4. místo 4-benzinovy-krovinorez ECHO SRM-3021TES 6,0 kg 1,30 kW
5. místo 5-benzinovy-krovinorez ECHO SRM-420TES 8,7 kg 1,78 kW

 

 

Více křovinořezů si můžete prohlédnout v naší sekci křovinořezy.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.